بازدید  سرزده جناب آقای دکترمحمد باقر نوبخت در جمع ایتام

عید قربان1398
عید سعید قربان1398
23 مرداد 98

 

عید سعید قربان1398

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز گیلان نماینده ولی فقیه در استان بعد از بازدید از پرورشگاه مژدهی رشت در مراسمی که با عنوان دست های مهربانی در این مرکز خیریه برگزار شد گفت : هرکس برای خدا کار کند اجرش را در دنیا واخرت می گیرد.
آیت الله فلاحتی در ادامه به اهمیت نقش پرورشگاه مژدهی در نگهداری ایتام اشاره کرد و افزود : این مرکز خیریه با برنامه ریزی می تواند ار کودکان بی سرپرست و بد سرپرست استاد، مهندس و مدیر پرورش دهد و این وظیفه ماست که در تحقق این اهداف به مسئولان این مراکز کمک کنیم.
وی در پایان از خیران دعوت کرد در گسترش فرهنگ نوع دوستی و کاهش محرومیت زدایی بیشتر نقش آفرینی کنند.


حجت الاسلام ستارعلیزاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان هم گفت : 250 میلیون تومان از درآمد

بسمه تعالی
انتخاب شایسته و مسرت بخش برادر ارجمند جناب آقای حاج محمد حسین فلاح از مدیران برجسته وخوشنام استان و کاروان های حج عمره و عتبات عالیات را به عنوان مدیر عامل موسسه جمعیت حمایت ایتام ( پرورشگاه مژدهی رشت و دخترانه شایگان ثابت) را صمیمانه تبریک عرض می نماییم. امید است با عنایات قادر متعال، حضورشان در این مسئولیت خطیر به عنوان خادمی صدیق و ولایت مدار با کوله بار گرانی از تجربه، نوید بخش نشاط و تحرکی بیش از پیش در این مکان مقدس باشد.
انشاءا
کارکنان و فرزندان خانه های شبانه روزی پسرانه مژدهی و دختران شایگان ثابت

کاظم خان مژدهی و همسرش مرحوم افسر قوام زاده (مژدهی) متوفای دیماه 1343 فرزندی نداشتند و به همین خاطر از سال 1303 شمسی برای اولین بار در ایران در منزل شخصی شان به طور خصوصی اقدام به نگهداری چهار کودک یتیم نمودند که به تدریج بر تعداد آنها افزوده شد این زوج خیر در تابستان 1317 پنج باب از خانه های ملکی شان را تخریب نموده و اقدام به تاسیس موسسه ای جهت نگهداری اطفال بی سرپرست نمودند. و آن را در سال 1328 رسما ثبت نمودند.

سر دودمان خاندان مژدهی شخصی به نام ملا حسین مقدس بود که از فرزندان حاج سمیع و از نوادگان حاج اسماعیل  بود.
نیاکان حاج ملا حسین از کلده فومن بودند و اعضای این خانواده از زمان حاج ملا حسین در شهر رشت اقامت گزیدند و امروزه فرزندان این خانواده در شهر رشت با عنوان